1000/6

Co to je?

Projekt, který vytváří návyky, plány, nový způsob myšlení, ale především podporuje a zlepšuje finanční gramotnost mladých lidí. Každý, kdo se zúčastní projektu 1000/6 bude začínat s nulovým kapitálem (neděste se toho slova) jako všichni ostatní a společně budeme odkládat každý měsíc 1000 Kč. Nikdo nebude dávat víc ani míň, všichni společně. Je jenom na nás, kam a do čeho peníze investujeme. Po celou dobu všichni zúčastnění mohou být v kontaktu, můžeme si tak vyměňovat zkušenosti, popřípadě si poradit. Po uplynutí šesti měsíců vás všechny vyzvu ke zpětné vazbě a vy mi napíšete kde a do čeho jste investovali, jak jste byli spokojení a jaký je ve finále váš zisk v %.

Proč to je?

Od nás systém očekává, že si prostě jednoho dne půjčíme a nebo nebudeme platit kreditní kartu, když je v  bezúročném období. Vždy se může stát kdykoliv cokoliv, ale určitě je potřeba být pokročilým ve světě peněz a umět peníze nechat růst a mít rezervy. Jenže k tomu potřebujeme první krok a ten je ze všech nejtěžší. Začít platit sám sobě a peníze zhodnotit, nenechat je doma pod polštářem. Není to jenom o tom, naučit se, ale sdílet naše zkušenosti obyčejného člověka. Finanční poradci a investoři můžou být nápomocni.

pro koho to je?

Pro každého, kdo je silný, chce si vytvořit disciplínu a finančně se vzdělávat. Chci předem upozornit, že každý má jinou životní situaci a je potřeba to zvážit.

Chci se zúčastnit, ale nevím do čeho investovat

Žádný učený z nebe nespadl. Někdo už má velké zkušenosti a pro někoho je vše nové. V tomto projektu si všichni navzájem pomůžeme. 

Jak dlouho to potrvá?

Projekt bude trvat šest měsíců. Pro někoho se to může zdát jako dlouhá doba, ale věřte, že je potřeba být trpělivý, protože je to běh na dlouhou trať. Investování je ideální na několik let, ale to už si každý rozhodne sám, já pouze pomáhám k tomu, udělat první krok.

Chci se zúčastnit, ale nesplňuji pravidla

Rozumím, že pro někoho to je velká částka a nemůže si dovolit každý měsíc odkládat 1000 Kč (např. studenti, lidi se závazkem apod.) Nic se neděje, toto téma se již řeší a plánuje se sesterský projekt.  

co mi to dá?

Pokud projekt budete brát vážně a férově, měli byste si vytvořit návyk, platit sám sobě. Dá vám to klid na duši, že dokážete být vytrvalý. Uvidíte výsledky a bude vás to ještě více motivovat. Naučíte se hospodařit s penězi a přemýšlet o věcech, které opravdu potřebujete a naopak bez kterých se obejdete. 

chceš něco po nás?

Ano. Vzdělávejte se, protože informací není nikdy dost a doba se mění a s tím i myšlení. 

jak se zaregistrovat

Dole vyplňte formulář s předmětem 1000/6 a proč byste chtěli do projektu vstoupit. 

Pokud chcete projekt blíže představit, popřípadě něčemu nerozumíte, informujte mě na info@hedvigh.cz nebo na instagramu a já se vám co nejdříve ozvu 🙂 

© 2019 Web by Hedvika Vighová | Ochrana osobních údajů